Kontakta oss / Styrelse

E-post: tjustkonst@gmail.com

Styrelse
Björn Gunnarsson
Ordförande, studie- och reseledare
Älmarsrum 2, 593 71 Ankarsrum
070-55 77 870
bjorn.gunnarsson.almarsrum@telia.com

Siv-Britt Sjöberg
Vice ordförande, PR-ansvarig
Jurastigen 56, 593 43 Västervik
070-534 33 03
sivbrit@tele2.se

Monica Johansson
Kassör, registeransvarig samt försäkrings- och ansvarig för ev. utställningsersättningar till konstnärer

Västerviksvägen 59, 594 30 Gamleby
076-211 21 54
johmon@telia.com

Kristina Faith-Ell
Sekreterare, representant i biografföreningen
Norrlandet, Myskahult 593 92 Västervik
070-328 33 11
kristina.faith-ell@hotmail.com

Bertil Gerdin
Kontaktperson för utställande konstnärer, utställnings- och hängningsansvarig samt biträdande registeransvarig i samarbete med sekreteraren
Violvägen 16, 594 32 Gamleby
070-357 29 87
bertil.gerdin@telia.com

Christina Dahlström
Vaktschemaansvarig
Hamngatan 11, 593 33 Västervik
070-550 68 52
dahlstrom.anders@telia.com

Gunilla Lengquist
Juridisk konsult
Stengårdsnäs Prästgård, 594 93 Gamleby
070-318 38 81
gunilla@lengquist.org

Agneta Frisk
Skylt- och Webbansvarig samt ansvarig för facebook o instagram tillsammans med Baris Bagci
Idåkra, Tallåsen, 590 96 Överum
073-07 19 206
agneta_frisk@hotmail.com

Rolv Imislund
Hjälp vid hängning i samarbete med Bertil Gerdin och Christer Lundberg
Blåsippsvägen 20, 593 31 Gamleby
073-38 122 54
Rolv.imislund@gmail.com

Suppleanter i styrelsen:

Bengt-Olof Edberg
Riktman och räkneansvarig
Åbyhöjden 2B, 594 31 Gamleby
0493/518 67 070/515 18 67
edbolof@telia.com

Baris Bagci
Webbansvarig bl.a. hemsidesansvarig samt ansvar för facebook o instagram tillsammans med Agneta Frisk
Björklundsgatan 5G, 593 34 Västervik
076-87 922 28

baris@artbybagci.com

Christer Lundberg
Hjälp vid hängning i samarbete med Bertil Gerdin och Rolv Imislund
Spångbergsvägen 9, 594 72 Överum
070-21 249 71

marianne@chamalulu.com

Marianne Lundberg
Kulinariskt ansvarig tillsammans med Eva Edström
Spångbergsvägen 9, 594 72 Överum
070-95 007 03
marianne@chamalulu.com

Eva Edström
Kulinariskt ansvarig tillsammans med Marianne Lundberg
Helgenäs, Göltorpet, 594 75 Edsbruk
073-907 13
50eva.edstrom@telia.com

Revisorer:

Bruno Tjärvar
Målen, 590 95 Loftahammar
0493/ 611 78

tjarvarmalen@gmail.com

Yvonne Jansson
Hagagatan 48B, 594 30 Gamleby
Tel: 0493/ 100 96

Valberedning:
Iris Norman
Tel: 0493-122 95 073-753 94 47
irisnorman@hotmail.com

Sammankallande

Lena Johansson
Lagerlunds Gata 5, 594 31 Gamleby
0493/ 101 72 0708/100 479
lenachristina.j@gmail.com

Marianne Wahlin
Kyranders Gata 1, 594 31 Gamleby
072/ 585 18 95
wahlinmw@gmail.com

%d bloggare gillar detta: