Kontakta oss / Styrelse

E-post: tjustkonst@gmail.com

Styrelse
Björn Gunnarsson
Ordförande, studie- och reseledare
Älmarsrum, 593 71 Ankarsrum
070-55 77 870
bjorn.gunnarsson.almarsrum@telia.com

Siv-Britt Sjöberg
Vice ordförande, PR-ansvarig
Jurastigen 56, 593 43 Västervik
070-534 33 03
sivbrit@tele2.se

Kerstin Bergholtz
Kassör, försäkrings- och ansvarig för ev. utställningsersättningar till konstnärer

Himmelsrum, 594 92 Gamleby
070-925 64 15
kerstin.bergholtz@gmail.com

Kristina Faith-Ell
Sekreterare, representant i biografföreningen
Dalhemsvägen 30, 590 96 Överum
070-328 33 11
kristina.faith-ell@hotmail.com

Sven-Erik Gustafsson
Kontaktperson för utställande konstnärer, utställnings- och hängningsansvarig
Gössebäck, 594 94 Odensvi
070-649 06 62
gson.gosseback@gmail.com

Christina Dahlström
Vaktschemaansvarig
Segelrumsv. 22, 594 30 Gamleby
070-550 68 52
dahlstrom.anders@telia.com

Gunilla Lengquist
Juridisk konsult
Stengårdsnäs Prästgård, 594 93 Gamleby
070-318 38 81
gunilla.wahlstrom-leng@telia.com

Bertil Gerdin
Register- foto- och skyltansvarig
Violvägen 16, 594 32 Gamleby
070-357 29 87
bertil.gerdin@telia.com

Agneta Frisk
Skylt- och Webbansvarig tillsammans med ordföranden
Idåkra, Tallåsen, 590 96 Överum
073-97 19 206
agneta_frisk@hotmail.com

Suppleanter i styrelsen:

Birgitta Bröme
Kulinariskt ansvarig
Mejstad, 594 93 Gamleby
birgitta.bröme@telia.com

Bengt-Olof Edberg
Riktkarl och räkneansvarig
Åbyhöjden 2B, 594 31 Gamleby
edbolof@telia.com

Monica Johansson

Västerviksvägen 59, 594 30 Gamleby

johmon@telia.com

Baris Bagci

baris@artbybagci.com

 

Revisorer:
Bruno Tjärvar
Målen, 590 95 Loftahammar
tjarvarmalen@gmail.com

Yvonne Jansson
Hagagatan 48B, 594 30 Gamleby
Tel: 0493/ 100 96

Valberedning:
Gunilla Hall
hall.gunilla@telia.com

Iris Norman

Sammankallande
irisnorman@hotmail.com

Lena Johansson
lenachristina.j@gmail.com

 

Annonser
%d bloggare gillar detta: